Halıfleks, Duvardan Duvara Halı

Türkiye’nin En Büyük Halıfleks Üreticileri

turkiyedeki halifleks ureticileri akser zemin 1604

Halıfleks üreticileri denince Türkiye'de üretim yapan en büyük duvardan duvara halı üreticileri; Samur ve Dinarsu akla gelmektedir.

samur hali logo
Samur Halıları Sanayi ve Ticaret A.Ş

Samur Halı

Kuruluş tarihi

1971

Fabrika - üretim alanı

100.000 m2

Çalışan sayısı

650

Üretim kapasitesi (gün)

50,000 m2/gün

Üretim kapasitesi (yıllık)

2.000,000 (2 milyon) m2/gün

Fabrika

Akyurt - Ankara

1973 yılında kurulan Samur Halıları Sanayi ve Ticaret A.Ş duvardan duvara halı ve halı ipliği üretimi konularında uzmanlaşmış entegre bir kuruluştur. Fabrikamız 100.000 m2’lik kapalı alanda, 650 uzman personel ve “50.000 m2/gün” üretim kapasitesiyle çalışmaktadır.

1999 yılında; Türkiye’nin ilk ve tek Polyamide BCF İplik ve Chromojet (Halı Baskı) tesislerinin kurulmasıyla birlikte, “oteller, havaalanları, iş ve alışveriş merkezleri vb. “ tesisler için özel olarak tasarlanan Kontrat Halılarının üretimi ve döşemesi yapılmaya başlanmıştır.

Otellerde genellikle bilinen renk ve desenleri tercih eden müşterilerine “Standart Kontrat” halıları önerilmektedir. Kısa bir sürede siparişinin karşılanmasını isteyen otel yönetimleri “Standart Kontrat” türündeki halıları genellikle tercih etmektedir.

Diğer taraftan, özgün renk ve desene sahip halıları tercih eden müşterilerine “Butik Kontrat” halıları ile hitap edilmektedir. En gelişmiş bilgisayar programlarıyla desteklenmiş tasarım birimi ve çalışan ekibi, otel projesindeki genel konsepte uygun tasarımlar hazırlamaktadır.

Otel – Kontrat Halılarına ait desen sayısı 5000 adetten fazladır. Müşterilerinden gelen yeni desen önerileri, sürekli gelişen teknolojik imkanlarıyla hayata geçirilmekte ve bu nedenle desen arşivi devamlı artış göstermektedir.

Samur yaklaşık 2 milyon metrekare/yıl kapasiteye sahip Türkiye’nin ilk ve tek entegre tesislerinde fiberglas takviyeli, çift kat PVC tabanlı ve 50×50 cm. ebatlarında karo halı üretimine başlamıştır. Tesis dünyadaki en yeni teknolojiyle donatılmış olup ürünler 5 – 10 yıl garantili olarak piyasaya sunulmuştur. Karo Halı satışları, ilerleyen yıllarda otellere yönelik olarak ivme kazanacağı düşünülmektedir.

Kontrat projelerinde sürekli işbirliği içinde bulunulmaktadır. Tüm Türkiye'de bayileri bulunmaktadır. Bayilik sistemi ile çalışmaktadır.

dinarsu hali logo
Dinarsu İmalat ve Ticaret Türk Anonim Şirketi İ

Dinarsu Halı

Kuruluş tarihi

1955

Üretim kapasitesi (yıllık)

30.000,000 (30 milyon) m2/yıl

Fabrika - üretim alanı

240. 000 m2

Fabrika (Duvardan duvara halı)

Çerkezköy / Tekirdağ

Fabrika (Parça halı)

Şehitkamil / Türkiye

Fabrika (İplik)

Alaplı / Zonguldak

1955 yılında İstanbul’da kurulmuştur. 1975 yılında Çerkezköy entegre tesislerine taşınmıştır. Kasım 2005 yılında Dinarsu markasının Erdemoğlu şirketler topluluğu bünyesine geçmesiyle yeniden yapılanan Dinarsu ürün yelpazesini genişleterek tüketici ihtiyaçlarını en iyi sekilde karşılayabilmek için 2006 yılı itibariyle yatırımlara başlamıştır. Modernizasyon ve kapasite arttırıcı bu yatırımlar sürmektedir.

Dinarsu markasını ülkemizde olduğu gibi Dünya’da da sektörünün lideri yapmak üzere çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir. Dinarsu duvardan duvara halı konusunda tufting halı, nonwoven halı ve çim halı üretimi ile ülkenin en geniş ürün yelpazesine sahip üreticisi olarak hizmet üretmektedir.

Dinarsu CE sertifikasına sahip ilk ve tek tufting halı üreticisidir. 2010 yılında yapılan yatırımla 76 dpi çözünürlükte fotograf görselliğinde üretim yapabilen Dünyadaki ilk ve tek üretici olma ayrıcalığını tüm ülkemizle paylasmanin onurunu taşımaktadir. 2011 yılında 240.000m2 alan üzerinde, 90.000m2 kapalı alanda 12.000.000m2 Chromojet baski teknolojisi olmak üzere toplam 30.000.000m2/yil kapasiteyle faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir