Sisal Halı Modelleri

Size Özel Sisal Halı Fiyatları için İletişime Geçiniz

Sisal Halı Özellikleri

İçindekiler

Sisal Halı Nedir? Dayanıklı ve Doğal Görünümlü Zemin Döşemesi

Dayanıklı ve doğal görünümlü bir döşeme seçeneği arıyorsanız sisal halıları düşünebilirsiniz. Sisal halı, agave sisalana bitkisinin yapraklarından elde edilen bir doğal lif türüdür.

Sisal halıfleks halıların birçok faydası bulunmaktadır. Çevre dostu, biyolojik olarak parçalanabilir ve çekicidirler. Ayrıca bakımı ve temizliği kolaydır. Bunları düzenli olarak süpürebilir ve lekeleri hafif sabun ve su ile çıkarabilirsiniz. Ayrıca sisal halılar, çeşitli renk ve dokulara sahip oldukları için farklı iç tasarım temaları için de uygundur. Doğal tonlardan daha canlı renklere kadar tercihlerinize göre seçim yapabilirsiniz.

Sisal halılar güzel olmasının yanı sıra pratiktir. Sert ve dayanıklıdırlar, bu da onları yüksek trafikli alanlar için ideal kılar. Toz ve alerjenleri hapsetmedikleri için alerjisi veya astımı olan kişiler için de iyi bir seçimdir. Genel olarak, hem şık hem de pratik olan uzun ömürlü ve sürdürülebilir bir döşeme seçeneği istiyorsanız, o zaman bir sisal halı cevap olabilir.

Sisal halıflex, çeşitli renk ve dokulara sahip oldukları için çok yönlülük sunarak onları çeşitli iç tasarım temaları ve tercihlerine uygun hale getirir. Doğal tonlardan daha koyu tonlara kadar, yaşam alanınızın havasına en uygun olanı seçebilirsiniz.

Alerjiye veya astıma yatkınsanız, alerjenleri veya tozu tutmadıkları için sisal halılar harika bir seçenektir. Ayrıca dayanıklılıkları nedeniyle yoğun trafik alanları için idealdirler.

Sisal Halı Türleri

Jüt Sisal Halı

Burlap halı olarak da bilinir ve jüt bitkisinin liflerinden yapılmış bir halı türüdür. Jüt, sert ve güçlü ipler halinde dokuya edilen bir doğal sebze lifidir ve burlap torbalar ve ip için sıklıkla kullanılır.

Bordürlü Sisal Halı

Kenarlarına kumaş bordür eklenerek özel ölçülerde üretilen sisal halılardır. Keçe tabanı sayesinde zemine tamamen tutunarak olası kaymaların önüne geçmek için özel olarak üretilir. Hiçbir kanserojen madde içermeyen doğal malzemelerle dokunan tabanı oldukça kalitelidir ve uzun yıllar kullanılabilir.

Sisal Halı Fiyatları

Sisal halıların fiyatları, birçok farklı faktöre bağlı olarak değişir. Bunlar arasında halının boyutu, kalitesi, tasarımı ve markası yer alır. Genel olarak, daha büyük boyutlarda olan sisal halilar daha yüksek fiyatlarla satılırken, daha küçük boyutlardaki halılar daha uygun fiyatlarla bulunabilir. Kalite faktörü de oldukça önemlidir. Daha dayanıklı ve uzun ömürlü sisal halıfleks genellikle daha yüksek fiyatlarla gelirken, daha düşük kaliteli olanlar daha uygun fiyatlarla satılabilir. Tasarım da fiyatı etkileyen bir diğer faktördür. Özel tasarım veya özelleştirilmiş sisal hali, standart tasarımlara göre daha yüksek fiyatlara sahip olabilir. Son olarak, marka da fiyatı etkileyebilir. Daha ünlü ve prestijli markalar genellikle daha yüksek fiyat etiketleriyle gelir. Sisal hali fiyatlarını öğrenmek için Akser Zemin iletişime geçebilirsiniz

Sisal Halı Kullanışlı mı?

Sisal halılar estetik ve dayanıklı olmasından dolayı çok tercih edilen kullanışlı bir halı çeşididir. Sisal halılar insanlar için özel tasarlanmış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir ve estetik açıdan da göz alıcı tasarım sunmaktadır. Özellikle koridor, oturma odası, orta alan, yatak odası, merdiven, kapı girişleri, ofis alanları, mağaza gibii birçok alanda gönül rahatlığı ile kullanarak hem maddi hemde kullanım ömrü açısından kar edebilirsiniz.

Sisal Halı Yıkanır mı?

Evet, sisal halılar yıkanabilir, ancak doğal lifli olan sisal halılar için bu işlem dikkatlice yapılmalıdır. Doğal bir lifli sisal halılar aşırı nem ve suya karşı hassastır. Sentetik – vinil sisal halılar için yıkama sırasından hassas olunacak bir detay yoktur.

Jüt Sisal Halı Temizliği?

Sisal halıları düzenli olarak elektrikli süpürge ile süpürmek, toz ve kirin birikmesini önler. Yumuşak fırçalı bir süpürge başlığı kullanarak, jüt sisal halınızın dokusunu bozmamak için onu nazikçe süpürebilirsiniz. Jüt sisal halılar suya hassas olduğu için, leke çıkarmak için kuru temizleme yöntemlerini tercih edebilirsiniz.

İletişim Formu (Sisal Halı)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir